Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,69 Ft
Euró
393,73 Ft
Font
457,51 Ft
Bitcoin
66,506 $

Egy apró tapaszra felvihető oltóanyag mutat ígéretes jeleket a koronavírus ellen

A Pittsburghi Egyetem kutatói kifejezetten ígéretesnek látják a fejlesztést, azonban jelen pillanatban embereken még nem tesztelték.

Külföld

Szabó Kata

Szerkesztő
TÉMÁK

A világ számos országában dolgoznak most azon, hogy ellenszert találjanak a koronavírusra, mely napról napra több áldozatot szed a világban. Természetesen az Egyesült Államokban is gőzerővel folyik a munka, a Pittsburghi Egyetem kutatói pedig egy ígéretes projektbe vágtak bele, melynek eredményei az egereken elvégzett teszteket követőn Ígéretesnek tűnnek.

Az általuk fejlesztett megoldás noha eltér a megszokottól, hatékonyságát tekintve egyértelműen a jobbak közé sorolható. Lényege, hogy magát az oltást a hagyományos, tűvel beadott módszer helyett egy kis méretű tapaszra viszik fel, amit aztán a páciens testére kell ragasztani. A tapaszban 400 mikroméretű, cukorból és fehérjéből készült tüske található, ez juttatja az oltóanyagot a szervezetbe. Soron kívül Négy családi házat ürítettek ki egy világháborús robbanóeszköz miatt Gödöllőn

Az egereken elvégzett tesztek kimutatták, hogy az eljárás beindította az antitest-termelést, és immunitást biztosított a vírussal szemben, így a következő lépés az embereken történő teszt megkezdése lehet. A kutatók be is adták ehhez az engedélyeztetési kérelmet, ami sikeres elbírálás esetén már a következő hónapokban zöld jelzést adhat a teszteknek.

Az egyetem által kiadott közleményben jelezték, a tapaszos megoldásra elsősorban azért van szükség, mert ennek gyártása és előállítása rugalmasabban megoldható, ráadásul a felhelyezése sem igényel akkor szaktudást, mint a tűvel történő beadás.

„A legtöbb esetben az oltásoknál nem kell foglalkozni a skálázhatósággal, ám amikor gyorsan próbálunk meg kifejleszteni egy vakcinát egy világjárvány ellen, ez az elsődleges követelmény”, indokolta meg a tapaszos megoldás létjogosultságát Andrea Gambotto, a tanulmány társszerzője.