393,99 Ft
460,22 Ft
63,594 $

Egészen drámai módon kapott ki a Ferencváros a Juventus ellen a hosszabbításban

A Ferencváros egészen kiválóan játszott, messze a legjobb teljesítményt nyújtotta a Bajnokok Ligájában, és rendesen feladta a leckét a Juventusnak, miközben még a vezetést is meg tudta szerezni.

A T-800-as

Közvetlen az aktuális forduló előtt a Barcelona 9 ponttal vezette a G csoportot a 6 pontos Juventus előtt, míg a Kijevnek és a Ferencvárosnak mindössze 1 pont állt a neve mellett. Az olasz-magyar visszavágót az Allianz Stadionban rendezték a német Daniel Siebert vezetésével, aki igazi világsztároknak fújhatott. Soron kívül Ez történik, ha gyakran fogyasztunk tojást

A másik oldalon a Kijev hazai pályán fogadhatta a Messi nélkül felállt Barcelonát. Független a korábbi eredményektől, nem várt egy túl könnyű menet a katalánokra, hiszen az ukránok az „életükért” rohantak, hogy legalább az Európa Liga szereplésüket meg tudják szerezni.

Az első 15 perc meglehetősen biztató volt a Fraditól, magabiztosan védekeztek, okosan támadtak, a Juventus nemigazán tudott mit kezdeni ezzel. Az első nagyobb helyzetük a 14. percben született meg, de Dibusz nagyszerűen hárított. Ronaldo adta be a bal oldalról a labdát, majd Dybala lőtte rá, kapásból egy esett mozdulattal. Dibusz azonban a helyén volt.

A 19. percben jött a világszenzáció, amikor egy megpattant beadást követően a Juventus hálójában kötött ki a labda, és az FTC megszerezte a vezetést. Uzuni köszönt be, amivel élete egyik legfontosabb találatát gyűjtötte be. Megérdemelt volt a vezetés, mert a magyar csapat szervezetten és stabilan játszott.

Fotó MTIAPLaPresseMarco Alpozzi

Ronaldo közben egyre dühösebb és dühösebb lett, mert látta, hogy ez nem feltétlen lesz olyan könnyű menet a Ferencváros ellen, mint azt sokan gondolták. Az azonban érezhető volt, hogy az olaszok növelni kezdték az intenzitást.

A 33. percben ugyan Ronaldo betalált, egyértelműen lesen volt, amikor átvette a labdát. A klasszis nem akart különösebben panaszkodni, ehhez még a VAR rendszerére sem volt szükség. Kevesebb, mint 2 perccel később újra Ronaldo villant, de már nem lesen. Távolról sült el a bal lába, és az olyan erővel vágódott be a bal alsóba, hogy Dibusz már nem tudott leérni.

A második félidőre 1-1-es állással fordulhattak a felek, és noha a Ferencváros ezúttal is jól védekezett, a Juventus erősebben kezdett. A 61. percben Nguen megszerezhette volna a vezetést, de kivárt egy ütemet, és addigra a védő odaért.

Remek volt látni, hogy teljesen nyíltan zajlott a mérkőzés, és a Ferencváros méltó ellenfélként küzdött, messze az eddigi legjobb teljesítményét nyújtva a Bajnokok Ligájában. A 69. percben Ronaldo lőhette volna meg a második gólját, kevesen múlott a vezető találat. A portugál már Dibuszt is kicselezte, de hiba csúszott a gépezetbe. A csereként beállt Morata szolgálta ki parádésan.

Sajtó: 10 éves szerződést kaphat Messi a Manchester Citytől

Morata a zseniális passza után a 77. percben kapufát lőtt. Dibusz már verve volt, így ismét csak a szerencsén múlott, hogy a Juventus nem vette át a vezetést. A 82. percben Dibusznak kellett nyújtóznia Bentancur sistergős távoli bombája után. Az utolsó percek javarészt arról szóltak, hogy a Fradi hősiesen, koncentráltan védekezett, de közben nem adta fel a reményt, hogy gólt szerezzen.

Drámai módon kapott ki az FTC, a győztes találat a hosszabbításban született meg Morata révén, igencsak furcsa körülmények között. A támadó nagyon üresen fejelhetett. Először úgy tűnt, hogy Dibusz meg tudja fogni a labdát, de nem járt sikerrel.

A csoport másik mérkőzésén a Barcelona nem adott esélyt a Kijevnek, még Messi és a súlyosan sérült Fati nélkül sem. Négyet gurítottak az ukránoknak, és közben egyet sem kaptak. Dest szerezte meg a vezetést, míg Braithwaite kétszer volt eredményes, addig Griezmann egyszer. A Barcelona ezzel 12 pontos a 6 pontos Juventus, és az 1-1 pontos Kijev és Ferencváros előtt.

Elmaradt a csoda, Szoboszlaiék kiestek az Európa-ligából

Szoboszlai Dominik ott volt a Liverpool kezdőjében az Atalanta ellen az Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján.

Milák Kristóf mégsem Ausztráliában készült a nagy visszatérésre

Milák Kristóf edzője, Virth Balázs megerősítette, hogy a versenyző hazai környezetben készült a múlt heti országos bajnokságra.

Primark-boltnyitás: sok a csalás, most a cég is megszólalt az ügyben

A magyarországi boltnyitást hivatalosan még nem jelentették be, így a budapesti üzlet webshoppal sem rendelkezik, mégis rengetegen próbálnak online vásárolni, amely miatt sokan csalás áldozatául esnek. A fast fashion cég most megszólalt az ügyben.