Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,89 Ft
Euró
392,65 Ft
Font
457,82 Ft
Bitcoin
64,803 $

Annyira drága lett a tej, hogy az emberek nem veszik

A német fogyasztók kevesebb tejterméket vásároltak a magas árak miatt, ami azt eredményezte, hogy az eladatlan tej mennyisége növekedett, így jelentősen meghaladta a keresletet.

Fotó: Unsplash
Európa

Koós Alexandra

Szerkesztő

Az agraragazat.hu szerint Karsten Schmal, a Német Gazdálkodók Szövetségének alelnöke a 13. Berlini Tejfórumon azt mondta, az elmúlt hónapok magasabb tejtermelői árára a megnövekedett termelési költségek miatt volt szükség.

Majd hozzátette, miszerint a lánc későbbi szakaszaiban – azaz a tejüzemekben és az élelmiszer-kiskereskedőkben – ennek megfelelően tudatosítani kell a problémát, s az iparágnak saját felelősségére kell megbirkóznia az ingadozó árakkal, a gazdák nem termelhetnek veszteségesen.

A Tejipari Szövetség elnöke, Peter Stahl kijelentette, a fogyasztók úgy reagáltak az inflációval összefüggő áremelkedésekre tavaly, hogy kevesebb tejet, sajtot és vajat vásároltak, s az év végi rekordárak után az elmúlt hetekben a nyerstej árának visszaesése volt tapasztalható.

De a fogyasztói vásárlási magatartás elemzései azt mutatják, hogy a kereskedelemben már a 2020-at megelőző szintre esett vissza a fogyasztás, ugyanis az infláció arra késztette a vevőket, hogy az olcsó tejtermékeket vegyék, elkerülve a biotermékeket, bár ez uniós szinten meglévő probléma.

A német gazdákat viszont az év végi rekord árak a nyerstejtermelés fokozására ösztönözték, miközben a kereslet csökkent, s a szakértők úgy vélik, csak a termelők és a feldolgozók együttműködésével lehetséges újból egyensúlyt teremteni.