393,77 Ft
457,11 Ft
64,077 $

Büntetőpárbajban búcsúztatta francia ellenfelét a MOL Fehérvár

A rendes játékidőben és az azt követő hosszabbításban 0-0-s döntetlent követően, büntetőpárbajban jutott tovább a MOL Fehérvár az Európa Ligában a francia Reims csapata ellen.

Nagy Noel

Karnyújtásnyira került az Európa Liga főtáblájától a MOL Fehérvár, miután tizenegyesrúgásoknak köszönhetően legyőzte a francia Ligue 1 tavalyi hatodik helyezettjét, a francia Reims csapatát, és így a nemzetközi kupasorozat utolsó selejtezőfordulójába jutott. Soron kívül Még mindig keresi a rendőrség az Andrássy úti Louis Vuitton üzletet kirabló elkövetőket

A fejér megyeiek végig partnerei voltak a topbajnokságban nemzetközi kupaszereplést érő helyet elérő ellenfeleiknek, a legtöbb statisztikát tekintve csak elenyésző mértékben hozott jobb számokat a francia alakulat. A kapura lövések tekintetében 14-10 lett a Reims javára, ám ezek a kísérletek pontatlanabbak voltak, ugyanis mindkét csapat 3-3-szor találta el a kaput.

Az első félidőben inkább a Fehérvár akarata érvényesült, míg a második félidőben elsősorban a Reims helyezte nyomás alá a magyar csapatot, ám egyik csapatnak sem sikerült a továbbjutást érő találatot megszereznie.

A hosszabbításban sem jutottak dűlőre, viszont a franciák belga jobbhátvédjét, Thomas Foketet második sárgalapjának megszerzése után kiállították. Ezt követően érkeztek a tizenegyesek, amelyek közül az első kettőt nem tudták értékesíteni a Reims játékosai, míg nálunk Evandro és Stopira is a kapuba talált.

A harmadik büntető ugyan értékesítették a franciák oldaláról, ám a negyedik tizenegyes is kapuba talált a fehérváriak játékosától, Loic Negótól, ami azzal volt egyenlő, hogy a magyarok ünnepelhették a továbbjutást. A MOL Fehérvár így az utolsó selejtezőfordulóba jutott, ahol az ellenfelünk vagy a Standard Liege vagy a Vojvodina lehet.