392,65 Ft
458,08 Ft
64,004 $

Brazília és Svájc továbbjutott, Szerbia és Kamerun kiesett a világbajnokságról

Brazília már biztos továbbjutó volt, addig a többi csapat élet-halál harcot vívott, hogy megszerezzék a második helyet.

Fotó: EPA/Abedin Taherkenareh

Hujber Dávid

Tekintve az elmúlt napok mérkőzéseit, a G csoportban lévők sem várhatták nyugodtan az utolsó csoportmeccseket, bár a brazilok már semmilyen körülmények között nem tudtak kiesni, mivel az első két mérkőzésüket megnyerték.

Brazília ezúttal Kamerun ellen játszott, akik két meccs alatt mindössze 1 pontot hoztak össze, de ez elegendő volt ahhoz, hogy megtartsák a reményüket egy bravúros továbbjutásra. Ehhez azonban le kellett győzniük a dél-amerikai csapatot, mivel Svájcnak 3 pontja volt.

Szerbia ugyanabban a helyzetben volt, mint Kamerun, mindkét csapat 1 ponttal várta a mindent eldöntő eseményt Katarban. Gyakorlatilag mindenki előtt ott volt az esély a továbbjutásra, és ennek megfelelően léptek pályára.

A brazilok igyekeztek minél hamarabb gólt lőni, és ugyan voltak helyzeteik, az első félidőben nem sikerült bevenniük Kamerun kapuját. Sőt, az afrikai csapat röviddel a félidő lefújása előtt majdnem megszerezték a vezetést, amire nagy szükségük lett volna.

A másik oldalon összesen négy gól is született egy félidő alatt, nem unatkozhattak a nézők, azok a szurkolók sem, akik más csapatért szorítanak. Shaqiri a 20. percben nyitotta meg a gólcsapot Sow passzát követően, majd hat perccel később Mitrovic egyenlített.

A 35. percben pedig a szerbek már vezettek is Vlahovic találatával, ám ennek nem örülhettek sokáig, mert Embolo a 44. percben döntetlenre hozta az állást. Ekkor Brazília mögött Svájc állt továbbjutásra 4 ponttal, majd jött a 2 pontos Kamerun és Szerbia.

Svájc nem várt sokat az újabb góllal, Freuler kihasználta a szerbek védelmi hibáját, így már 3-2 volt állás. A brazilok és a kameruniak sem unatkoztak, csak úgy repkedtek a kapusok, igyekeztek minden próbálkozást hárítani.

A nagy végjátékban a braziloknál 9, a svájciaknál 7 perc volt a hosszabbítás, ami meg is tette a hatását. Aboubakar gyönyörű mozdulattal fejelt a brazilok hálójába, amely az első bekapott találat volt Brazíliának. Mivel a kameruni játékosnak volt egy sárga lapja, és levette mezét a gólöröm ideje alatt, máris mehetett zuhanyozni, kellemetlen helyzetbe hozva ezzel a csapatát.

A 99. percben Brazília ziccert hibázott, Kamerun pedig nyert, de ez a győzelem erősen felemás, és nem a kiállítás miatt. Azzal, hogy Svájc megtartotta az előnyét, tovább is ment a csoportból Brazíliával, míg Kamerun és Szerbia elhagyja Katart.