Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,77 Ft
Euró
394,97 Ft
Font
461,99 Ft
Bitcoin
64,157 $

Blinken szerint Oroszország a maradék hírnevét teszi kockára az gabonaszállító hajók blokkolásával

Becslések szerint mintegy 40 millió ember élelmezése forog kockán világszerte.

New York, 2022. május 18. Antony Blinken amerikai külügyminiszter (k) vezeti a globális élelmiszerbiztonságról tartott külügyminiszteri ülést az ENSZ New York-i székházában 2022. május 18-án. Balról a második António Guterres ENSZ-fõtitkár. A világszervezet illetékes tagjai az orosz és az ukrán gabonaexportnak az ukrajnai háború okozta visszaesését ellensúlyozandó lehetséges lépéseket vitatják meg. MTI/AP/John Minchillo
Európa

Bense Róbert

Szerkesztő

„Kapcsolatokra törekszik a világ országaival, köztük olyanokkal, amelyek épp az orosz agresszió áldozatai, és amely miatt egyre nagyobb az élelmezési bizonytalanság” – mondta Antony Blinken, az USA külügyminisztere a Jens Stoltenberg NATO-főtitkárral közösen megtartott sajtótájékoztatóján.

„Úgy gondolom, hogy a világ országai egyre inkább felismerik, hogy a kihívások, amelyekkel most szembe kell nézniük, Oroszországnak köszönhetők” – folytatta Blinen, majd hozzátette, hogy az oroszok ezzel azt is kockára teszik, ami még megmaradt a hírnevükből. Soron kívül Terrorelhárítási Központ: a TEK a magyar emberek biztonságát garantálja

Blinken elmondta, hogy az élelmezésbiztonsági csúcstalálkozót követően António Guterres ENSZ-főtitkárral közösen azon dolgoznak majd, hogy valamilyen megoldást találhassanak annak érdekében, hogy Putyin feloldja az ukrán kikötőkben ragadt gabonaszállító hajók blokádját – írta meg a CNN.

Az orosz külügyminiszter korábban kijelentette, hogy a haditengerészeti erők garantálni fogják a gabonaszállító hajók átengedését a Földközi-tengeren, amennyiben Ukrajna eltávolítja az aknákat a partmenti vizekről.

Zelenszkij szerint Oroszország csaknem 22 millió tonna gabonát, azaz Ukrajna termelésének a felét tartja fel a Fekete- és az Azovi-tengeren át vezető fő exportútvonalakon fekvő, elfoglalt kikötőkben. A Kreml azonban úgy vélekedett, hogy az élelmiszerválságért a nyugati hatalmak a felelősek.