Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,89 Ft
Euró
392,65 Ft
Font
457,82 Ft
Bitcoin
64,803 $

Biztató eredményeket mutat a kínai koronavírus-vakcina tesztelése

Majmokon való kísérletek során bebizonyosodott, hogy a BBIBP-CorV névre keresztelt védőoltás hatásos lehet az emberre is.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Majmokon való kísérletek során bebizonyosodott, hogy a BBIBP-CorV névre keresztelt védőoltás hatásos lehet az emberre is.

A kutatók a legfrissebb tanulmányukban, mely a Cell tudományos folyóiratban jelent meg, a potenciális ellenszérumról azt írták, hogy egerekben, patkányokban, tengerimalacokban, nyulakban és főemlősökben jelentős védelmet nyújt a COVID-19 kórokozójával szemben. Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

A vizsgálatok alatt kiderült, hogy a rézuszmakákók légzőrendszerét megfelelő védelemmel látta el a 2 mikrogramm dózisú vakcina, melyet közvetlenül a légcsőn keresztül adagoltak be.

A tudósok azt is bebizonyították, hogy a védőoltás egyáltalán nem váltotta ki az olyan antitestek képződését a majmokban, amelyek a fertőzést súlyosabbá tennék. Ezt a folyamatot ADE-nek nevezi az orvostudomány, a kutatók azonban egyelőre még nem tudják, embereknél ugyanúgy pozitív lehet-e a végkifejlete a szervezet reakcióinak.

A BBIBP-CorV-ot a Pekingi Biológiai Készítmények Intézménye fejlesztette ki, amely a kínai állami kézben lévő Nemzeti Gyógyszerészeti Csoporthoz, azaz a Sinopharmhoz köthető.

A Reuters információ szerint a távol-keleti országban összesen ötféle vakcinát vizsgálnak. A BBIBP-CorV-val hamarosan elkezdődhetnek az emberi klinikai kísérletezések is – ha sikerrel járnak, akkor egy éven belül elérhetővé válhat a védőoltás.

A világon összesen 100 lehetséges vakcinát tesztelnek a szakemberek. Az éles bevetéshez legközelebb eddig az Oxfordi Egyetem AstroZenecával közösen fejlesztett ellenszere, a kínai CanSino Biologics készítménye és a Moderna mRNS-védőoltása került.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/junius-vegere-elfogyhat-az-egyetlen-hatasos-koronavirus-elleni-gyogyszer/