Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,94 Ft
Euró
394,20 Ft
Font
458,74 Ft
Bitcoin
64,528 $

Bill Gates szerint a bitcoinnak semmi értelme

Nem titok, hogy a bitcoin megosztja a társadalmat, a kriptovaluták térnyerésével pedig egyre többen gondolják úgy, hogy a nagy lufi egyszer kipukkadhat, aminek globális szinten végeláthatatlan következményei lehetnek.

Bill Gates, a Microsoft amerikai számítástechnikai társaság alapító elnöke az ENSZ 2030-ig szóló fenntartható fejlődési programjának vezetői szintű tanácskozásán a világszervezet New York-i székházában 2018. szeptember 24-én, az ENSZ-közgyűlés 73. ülésszakának kezdete előtti napon. (MTI/EPA/Peter Foley)
Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Nincs ezzel másként a Microsoft alapítója, Bill Gates sem, aki legutóbbi, The New York Times-nak adott interjújában arról beszélt, hogy a bitcoin felemésztheti az emberiséget, hiszen a hagyományos módszerekhez képest sokkal több elektromos energia szükséges a kibányászásához.

Miközben a becslések eltérőek, egy dolog biztos: a bitcoin előállítása rendkívül megterhelő a környezetre nézve is, és jelentősen megnövelheti a szén-dioxid emisszió globális mértékét. Soron kívül Hiányosságokat fedezett fel az UniCredit Banknál az MNB, 28 milliós bírságot szabott ki

Rendkívül fontos lenne, ha egy új szabályrendszert alkotnának meg a kriptovaluták bányászatára, hiszen alááshatnák a karbonsemlegesség elérésére irányuló nemzetközi célokat, amivel komoly károkat okozhatnának, ellehetetlenítve a klímaváltozás megfékezésére érvénybe léptetett rendeletek létjogosultságát.

A multimilliárdos üzletember szerencsére nincs egyedül, sokan úgy gondolják, hogy virtuális fizetőeszközökért cserébe értelmetlen kukába dobni azokat az erőfeszítéseket, amelyeket bolygónk egészségének megőrzéséért tettünk.

A Twitter alapítója, Jack Dorsey szintén egy alternatív megoldást keres, azonban a zöld eljárások korlátozottak, ezért egyelőre csak az energia-elnyelő eljárásokra hagyatkozhatnak a bitcoin-bányászok.

A közeljövőben változhat a helyzet, hiszen a másik népszerű kriptovalutát, az Ethereumot hamarosan megújuló energiaforrásokból állíthatják elő – feltéve, ha működni fog az előre eltervezett zöld modell.