Bajor összeomlás: négyet kapott az újonctól a Bayern München

Nem ez az első rövidzárlat mostanában a címvédőnél, a Bochum megbosszulta az őszi hetest.

MTI/EPA/RONALD WITTEK

Bense Róbert

Valószínűleg még elég sokan emlékeznek a Bayern októberi kupafiaskójára, ahol a Mönchengladbach egy laza ötössel ejtette ki Julian Nagelsmann együttesét. Ezúttal viszont a bajnokságban botlottak a bajorok.

A tabella alsó felében kapaszkodó Bochum ugyanis nem kis meglepetésre egy négyessel küldte haza Lewandowskiékat. Pedig a mérkőzés nagyon nem így indult. Soron kívül Kiürítettek egy budapesti általános iskolát, 30-35 gyereket vittek kórházba

Éppen a fent említett lengyel klasszis kezdte a gólgyártást már a 9. percben. Lewa a 25. gólját jegyezte ebben a szezonban, és nem úgy tűnt, mint aki egynél meg szeretne állni. Nem is állt, csakhogy közben kapott négyet a csapat.

Christopher Antwi-Adjei alig néhány perc múlva egalizált, majd némi adok-kapok következett, a helyzeteket azonban egyik fél sem tudta gólra váltani. Végül a 38. percben büntetőt kapott a Bochum, és élt is a lehetőséggel, Jürgen Locadia tizenegyesével fordított a hazai csapat.

Aki azt gondolta, hogy ezek után nyugisan csorog majd le a játékrész utolsó pár perce, az óriásit tévedett, hiszen két perccel később Gamboa lőtt hatalmas gólt, majd Holtmann egy kötőt követően pókhálózta ki a jobb felsőt.

A második játékrészben sem sikerült igazán magára találnia a Bayernnek, Lewandowski ugyanakkor elemében volt, ám a 75. percben szerzett találata is csupán a szépítésre volt elegendő. Tíz perccel később még szabadból lőtt egy kapufát, de a végeredmény maradt 4-2.

A Bochum ezzel roppant értékes 3 pontot gyűjtött, és feljött a 11. helyre. A Bayern Münchennek azonban nem kell nagyon aggódnia, még úgy is hatpontos előnye maradna a Bundesliga élén, ha vasárnap a Dortmund megveri az Union Berlint.