Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,12 Ft
Euró
395,04 Ft
Font
461,90 Ft
Bitcoin
70,802 $

Újabb 10 ezer emberen tesztelhetik az Oxfordi Egyetem koronavírus-vakcináját

A brit kutatócsoport sikeresen teljesítette az emberi kísérletek első fázisát.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Az egyetem legutóbbi közleményében arról tájékoztatták a nyilvánosságot, hogy a második szakaszban 10 260 önkéntesen fogják tesztelni a potenciális ellenszert.

A kutatók az egyik híres brit biofarmakológiai céggel, az AstraZenecával közösen vágtak bele a projektbe, mely során 30 millió védőoltást terveznek legyártani Nagy-Britanniának, a világ többi országának pedig 360 millió lehetséges ellenszérumot állíthatnak elő. Soron kívül Hajdú Péter: sajnálom, hogy Varga Judit magánéletéből szappanopera lett

A kísérletek első stádiuma meglepő gyorsasággal ment végbe. Több mint ezer immunizációt azonosítottak az embereknél, ami rendkívül biztató eredménynek mondható. A második szakasz esetében kibővítik a tesztelendő korosztályt, így a vakcinát már az idősebbek és a gyerekek is meg fogják kapni.

Ha továbbra is sikeresnek bizonyul a védőoltás, akkor a harmadik fázisban még ennél is jóval nagyobb, 18 év feletti embercsoporton folyhatnak a kísérletezések.

Az Oxfordi Egyetem vakcinafejlesztő csoportjának vezető professzora, Andrew Pollard elmondta, hogy a kutatások nagyon jól haladnak és a következő szakaszok dönthetik el, kellő védelemmel szolgálhat-e a védőoltás a lakosság szélesebb rétegében.

Az AstraZeneca egymilliárd dolláros támogatást kapott az Egyesült Államok gyógyszeripari hatóságától (BARDA) a fejlesztésekért, így a vakcinák gyártása és disztribúciója előreláthatólag már idén ősszel elkezdődhet.

Közben más laboratóriumokban is folynak a kísérletezések:

https://liner.hu/koronavirus-mellekhatasok-nelkul-alakit-ki-immunitast-egy-orosz-vektorvakcina/