Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,73 Ft
Euró
395,27 Ft
Font
462,49 Ft
Bitcoin
63,081 $

Súlyos következményekről beszélt az IMF vezérigazgatója

Krisztalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója úgy fogalmazott szerdán, hogy súlyos következményei lehetnek a globális gazdaságra nézve, ha túl korán állítják le a válság hatásait mérsékelni hivatott kiadásokat.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Krisztalina Georgieva, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója úgy fogalmazott, hogy súlyos következményei lehetnek a globális gazdaságra nézve, ha túl korán állítják le a válság hatásait mérsékelni hivatott kiadásokat.

Az IMF vezérigazgatója arról is beszélt, hogy az országoknak muszáj befektetnie zöld projektekbe és a digitális infrastruktúrába, ugyanis ez a termelékenységet és a jövedelmek növelését fogja szolgálni. Azt is kiemelte, hogy az alacsony jövedelmű, fejlődő országokat is segíteni kell a súlyossá váló adósságterheik kezelésében, hogy tovább tudják támogatni polgárainkat – idézte a Portfolio. Soron kívül Terrorelhárítási Központ: a TEK a magyar emberek biztonságát garantálja

Georgieva elmondása szerint az elmúlt hónapok során nem javultak a prognózisok, továbbra is a nagy világgazdasági válság óta nem tapasztalt súlyosságú recesszió vár a világra, ugyan az ezt megelőző prognózishoz képest mérsékeltebb lesz a visszaesés, ugyanakkor hosszabb az újjáépülés. Az IMF várakozásai szerint idén 4.4 százalékot esik a globális GDP, viszont 2021-ben már 5.2 százalékos lehet a növekedés.

A vezérigazgató azt is leszögezte, hogy csak abban az esetben valósulhat meg ez az optimista jóslat a jövő évre vonatkozóan, ha a világ valamennyi pontján az irányításunk alá tudjuk vonni a járványt. Ennek kulcsa egy erős nemzetközi együttműködés lehet, amelynek útján egy hatásos védőoltás fejlesztenek ki és osztanak szét igazságosan.

Georgieva úgy véli, amennyiben ez sikerül, nagy léptékben pöröghet fel újra a globális gazdaság, és 2025-ig mintegy 9 ezer milliárd dollárral nőhet meg a globális jövedelem. Az IMF-vezér hozzáteszi, ez a növekmény abban is segíthet, hogy csökkentse a szegény és a gazdag országok közötti, jelenleg áthatolhatatlannak tűnő különbségeket.