Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,89 Ft
Euró
392,65 Ft
Font
457,82 Ft
Bitcoin
64,803 $

Az egyik legfontosabb kérdés a potenciális COVID-19 vakcinák kapcsán

Egy szakértői vélemény szerint lehetséges, addig a pontig, míg nem használják tömegesek a vakcinákat, nem lehet ismert a hatékonyságuk, vagy az, hogy mennyire működőképesek.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Egy szakértői vélemény szerint lehetséges, addig a pontig, míg nem használják tömegesen a vakcinákat, nem lehet ismert a hatékonyságuk, vagy az, hogy mennyire működőképesek.

A háttérben rengeteg potenciális vakcinán dolgoznak. Nemrég Venezuela például arról tett jelentést, hogy a kezükbe került egy gyógyszer, mely 100%-ban elpusztítja a koronavírust, és közben semmilyen mellékhatása nincs. Egyre súlyosabb pszichológiai probléma terjed a munkahelyeken Soron kívül RTL+: áremelésre készülhetünk az UEFA Bajnokok Ligája miatt

Oroszország, Kína és az Egyesült Államok állhat a legközelebb ahhoz, hogy megkezdje az oltásokat a saját fejlesztésű vakcinájával. Addig csak teszteléseket végezhetnek, és egyes szakértők szerint ez még nem feltétlen mutatja meg azt, hogy a vakcina mennyire működőképes.

Dr. Susanne Hodgson, az Oxfordi Egyetem Jenner Intézetének szakértője szerint az emberi tesztek után is nehéz lesz megmondani, hogy melyek a leghatékonyabb vakcinák. A szakember a CNN hasábjain 44 ilyen klinikai vizsgálatok alatt álló potenciális oltásról beszélt.

Az emberek arra számíthatnak, hogy az oltások legalább védelmet nyújtanak a súlyos fertőzés ellen. Hodgson szerint azonban a súlyos betegség és a halál elleni védelmet nehéz értékelni a 3. fázisú klinikai vizsgálatok során, amikor már emberi teszteket végeznek.

Az orvos úgy gondolja, hogy ehhez nagy számú résztvevőre lenne szükség, ami bizonyíthatja az adott vakcina hatékonyságát és annak működőképességét. Az igazi választ a vakcinák széles körben beadott folyamata, után végzett 4. fázisú vizsgálatokból, vagy epidemiológia tesztekből lehet megkapni.

„Rendkívül nagy számú önkéntesre van szükség egy klinikai vizsgálat során ahhoz, hogy elegendő eset álljon rendelkezésre a vakcina hatékonyságának megbízható méréséhez.” – mondta Kate Emary, az Oxfordi Egyetem kutatója.

Mindössze egy euróba kerülnek ezek az üres szicíliai lakások

„Ez azt jelenti, hogy valószínűleg csak akkor tudjuk meg, hogy egy oltóanyag megvéd-e a súlyos betegségektől, miután azokat széles körben is beadták.” A kutatók arra kérik a gyártókat, hogy kötelezzék el magukat az önkéntesek hosszú távú nyomon követésében a vakcinakísérletek során, mivel fontos, hogy értékeljék a hatékonyságot a súlyos betegségekkel és a halálozással szemben, valamint biztosítsák az oltások biztonságának folyamatos értékelését.”