Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,89 Ft
Euró
395,08 Ft
Font
462,13 Ft
Bitcoin
63,085 $

Az agy elektromos stimulálásával jelentősen növelhető a nyelvek tanulásának képessége

A jövőben akár sokkal könnyebben tanulhatunk meg új nyelveket, ha bízunk a tudósok legújabb kísérleteinek eredményeiben.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A jövőben akár sokkal könnyebben tanulhatunk meg új nyelveket, ha bízunk a tudósok legújabb kísérleteinek eredményeiben.

A Science of Learning tudományos lapban közzétett legfrissebb kutatásból kiderült, hogy speciális, fülre akasztható készülékek segítségével történő apró elektromos impulzusoknak köszönhetően hamarabb felismerték a vizsgálatokon részt vevő önkéntesek a külföldi tónusokat és hanglejtéseket. Soron kívül Terrorelhárítási Központ: a TEK a magyar emberek biztonságát garantálja

Az Inverse magazin jelentése szerint a bolygóideg stimulálásával képesek voltak megkülönböztetni négy különböző mandarin dialektust, ami meglehetősen impozánsnak mondható, hiszen az angolajkúak számára rendkívül nehéz a tonális nyelvek azonosítása.

Összességében 13%-os javulást tapasztaltak azokhoz az emberekhez képest, akik nem vetették magukat alá az agy elektromos gerjesztésének.

„A periferális ideg nem invazív stimulációjának pozitív hatásainak bizonyításával új dimenzióba helyezhetjük a kognitív teljesítőképesség feljavítását.”

mondta Fernando Llanos, a Pittsburghi Egyetem Sound Brain Labjának professzora.

A tanulmány szerzői úgy gondolják, a hangminták általános tanulási módszerének alkalmazásával egyszerűbben sajátíthatóak el az idegen nyelvek, ezért komoly előrelépésként könyvelhetjük el felfedezésüket.

„Általánosságban az emberek elbátortalanodnak attól, mennyire nehéz megtanulni egy nyelvet, de ha már úgy állnának neki, hogy 13-15%-kal jobb eredményekkel kezdenék a tanfolyamokat, akkor lehet, hogy többen folytatnák a leckéket.”

magyarázta Matthew Leonard, a Kaliforniai Egyetem idegsebésze.

Az agy szinte azonos régiójának stimulációjával korábban az epilepszia kezelését célozták meg, később kiderült, hogy a depresszió, a szorongás, de még a gyulladásos betegségek tüneteinek enyhítésére is alkalmas lehet az eljárás; előbbi kezelések viszont jóval invazívabbak a fülre szerelt elektródákhoz képest.

„Szignifikáns hatásokat mutattunk be ezzel a teljesen non-invazív és biztonságos beavatkozással, amivel bővíthetjük az orvosi applikációk és kezelések listáját, és akár az agyvérzésből való felépülésnél is segítségünkre lehetnek.”

tette hozzá Bharath Chandrasekaran, a tanulmány főszerzője.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/kapcsolat-van-az-alvas-rem-fazisa-es-az-etkezesi-szokasaink-kozott/