Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,48 Ft
Euró
393,25 Ft
Font
457,36 Ft
Bitcoin
66,749 $

Afrikában nagyon várják az oroszok „csodaszerét”, a koronavírus-vakcinát

Az afrikai országok abban reménykednek, hogy elérhetővé válik számukra az Oroszországban készülő koronavírus-vakcina, ami az elsők között kerülhet kiosztásra.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Az afrikai országok abban reménykednek, hogy elérhetővé válik számukra az Oroszországban készülő koronavírus-vakcina, ami az elsők között kerülhet kiosztásra.

Oroszország nagyon jól halad a saját fejlesztésű koronavírus-oltással, aminek jelenleg a tömeges tesztelése zajlik. Ha ezt az akadályt is sikerrel veszik, akkor széles körben is megkezdődhetnek a koronavírus-oltások. Soron kívül Berepedezett a Keleti pályaudvar utascentrumának üvegfödéme, körbe kellett keríteni

Ez nemcsak az oroszok számára fontos, hanem azoknak is, akik tőlük vásárolnának védőoltást. Afrikában az országok már nagyon várják ezt a pillanatot, amiről a sputniknews.com számolt be a hét elején.

Oroszország és Afrika kapcsolata ideális ahhoz, hogy később a folyamatot felgyorsítsák. Moszkva teljesen nyitott arra, hogy segítsen, így most az országok abban reménykedhetnek, hogy megkaphatják az ellenszert.

Afrikában is rengeteg a fertőzött, és a helyi egészségügyi körülmények csak nagyobb teret adhatnak a vírus terjedésének, hangsúlyozván, hogy nem tarthatnak folyamatos lezárásokat, nem maradhatnak otthon. Sok fiatal van Afrikában, és sokuknak nincs munkája. Emiatt sürgős beavatkozásra van szükség.

Emiatt is kérik Oroszország segítségét a vakcinákkal, ami nemcsak egy régióra értendő, hanem egész Afrikára. Hatalmas mennyiségről van szó, és hosszú hónapok telhetnek el addig, míg Afrika minden lakosa megkaphatja az oltást.

Emellett béke- és biztonsági megállapodásokra van szükség a kontinensen, hogy biztosítani tudják a koronavírus-vakcina megfelelő módon való eljuttatását az emberekhez. Kelet-Afrika az a régió, ahol különösen fontos a beavatkozás.

Az Orosz Föderáció lehet ebben a segítségükre, megakadályozván a terrorizmust, a transznacionális bűnözést, a kalózkodást, és így tovább… Ez az egyik olyan terület, aminek a kérdésben már egyeztettek az orosz vezetőséggel.

Oroszország ugyan nem akar bevakozni egy másik ország belügyeibe, nagyon jó külpolitikával rendelkezik és együtt akarnak működni a felekkel, összehangolván a harc elleni erőfeszítéseiket, amivel tartós békét teremthetnek.

Az orosz külügyminisztérium még a szerdai sajtóközleményében erősítette meg, hogy a legutóbbi Lavrov-Gebeyehu találkozó során mindkét fél kifejezte azon szándékát, hogy tartós békét teremtsenek Dél-Szudánban és a szomáliai helyzetben a stabilizációs erőfeszítések elősegítése érdekében.

TRAGÉDIA: Legalább 10-en meghaltak egy lakóépület összeomlásában