Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,42 Ft
Euró
394,15 Ft
Font
461,55 Ft
Bitcoin
63,593 $

A pekingi halpiacon koronavírus nyomaira bukkantak még a marhahúsban is

Miközben az egész világ a pandémia potenciális második hullámára készül, addig Kína fővárosának piacai burjánzanak a kórokozótól.

Külföld

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Miközben az egész világ a pandémia potenciális második hullámára készül, addig Kína fővárosának piacai burjánzanak a kórokozótól.

A Xinfadi élelmiszer nagykereskedelmi központon elvégzett epidemiológiai vizsgálatok során a szakértők rájöttek, hogy a halakat és a tenger gyümölcseit árusító részlegek esetében sokkal nagyobb a koronavírus-fertőzés kockázata – számolt be róla a Reuters hírügynökség. Soron kívül Botka László újra indul a szegedi polgármesteri posztért

„Nagyon sok mintát gyűjtöttünk a piacról és annak környékéről, valamint különböző tárgyak felületéről. Az elemzések után arra jutottunk, hogy a legfertőzöttebb hely a halpiac volt”, mondta Vu Zsunju, a Kínai Járványügyi Központ vezető epidemiológusa a csütörtöki sajtótájékoztatón.

Érdemes megjegyezni, hogy a halpiacon tenyészállatoktól származó húst is árultak. A marha- és birkarészleget nyilvánították a második lehetséges veszélyt jelentő helyszínnek.

Bár ezeken a helyeken általában hűtik a különféle húsokat és élelmiszereket, a COVID-19 kórokozóját azonban mégsem tudják ezzel maradéktalanul semlegesíteni, mivel a vírus magas páratartalmú körülmények mellett ugyanúgy képes túlélni.

„Korábban úgy gondoltuk, hogy a vuhani halpiacon történt eset állati eredetű lehet, a pekingi kutatásaink alapján viszont bebizonyosodott, hogy teljesen más állhat a háttérben.”

magyarázta Vu.

Kína ezen a héten beszüntette az Európából származó tonhalak importálását, miután Pekingben 100-nál is több új koronavírus-beteget regisztráltak. A fertőzöttek java része kapcsolatban állt a Xinfadi piaccal, ezért a kormány azonnal felfüggesztette az élelmiszerek behozatalát.

A hatóságok később bejelentették, hogy nagy valószínűséggel nem a tonhalak a felelősek az újabb COVID-19 gócpontok kialakulásáért, mindezek ellenére a főleg norvégiai exportőrök súlyos gazdasági károkat szenvedtek a rendelet kihirdetése után.

Kapcsolódó hír:

https://liner.hu/koronavirus-ismet-sokkolo-adatok-erkeztek-braziliabol/