Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,48 Ft
Euró
393,46 Ft
Font
458,15 Ft
Bitcoin
64,329 $

A PDSZ szerint retorziókra készülhetnek a jelenléti oktatást megtagadó tanárokkal szemben

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete egy pénteken kiadott nyilatkozatában fogalmazott úgy, hogy elítéli a szülők és a pedagógusok megfélemlítését és fenyegetését.

Budapest, 2021. április 6. Az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár katonái készülnek a budapesti Erkel Gyula Újpesti Zenei Alapfokú Művészeti Iskola fertőtlenítésére 2021. április 6-án. Március 16. és április 6. között 59 településen 135 intézmény 500 ezer négyzetméterének fertőtlenítését végezték el, hogy - amennyiben ezt a járványügyi helyzet is lehetővé teszi - az óvodások és a diákok fertőtlenített intézményekbe térhessenek vissza. MTI/Bruzák Noémi
Belföld

Nagy Noel

Szerkesztő

A PDSZ alapvető álláspontja, hogy hiába érünk el egyre magasabb szintű átoltottságot, meglehetősen korai még az oktatási intézmények nyitásának első hulláma, vagyis az óvodák és az általános iskolák alsó tagozatainak nyitása.

Ebből kifolyólag a szakszervezet azt kéri a kormánytól, hogy az óvodák és az alsó tagozatok maradjanak zárva április 19 után is – idézte a HVG. A PDSZ állítja: amennyiben a pedagógusok a munka törvénykönyvének erre vonatkozó paragrafusa alapján megtagadja a jelenléti oktatást, retorzióra számíthat az intézményvezetők vagy fenntartók részéről. Soron kívül A sok építkezés miatt tovább pusztult a Balaton nádasállománya

A szervezet szerint mindezt annak ellenére teszik, hogy pontosan tudják, az óvodákban és iskolákban az egészséges és biztonságos munkakörülmények az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiadott intézkedési terv szerint sem biztosíthatóak.

A PDSZ álláspontja szerint ennél is meredekebb a helyzet, ugyanis „jogellenes lépésekre” próbálják kényszeríteni őket, például táppénzre vonulással vagy kirúgással való zsarolással. Mint írják, az is elhangzott, hogy a tanítási évet meg is hosszabbíthatják, hogy a pedagógusokat és a szülőket ezzel „fenyegessék”.

A szakszervezet azt követeli, hogy a járványügyi adatok és az egészségügy aktuális helyzete alapján bírálják el az oktatási intézményekkel kapcsolatos döntéseket és ítéljék meg az újranyitás indokoltságát. Hozzátették: a PDSZ-re és a Magyar Orvosok Szakszervezetére is alapoznia kell a kormánynak a döntések meghozatalánál.

A másik oktatói érdekképviselettel foglalkozó szerv, a Pedagógusok Szakszervezete is reagált már a miniszterelnök bejelentésére, amely szerint pont azt a két korosztályt küldik be az intézményekbe, amelyeknél a távolságtartást a „legkevésbé lehet megvalósítani”.

Maga Orbán Viktor is elismerte a pénteki rádióinterjújában, hogy nem teljes biztossággal hozták meg a döntést, viszont elmondta, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) ajánlásait tartották be, amelyek az elsőkörös nyitásoknál az iskolák újranyitását szorgalmazza.

Kutatás: nem mindegy, milyen nemű az orvosunk

Meglepő megállapításokat tettek a szakértők a téma kapcsán.