Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
367,01 Ft
Euró
392,81 Ft
Font
456,99 Ft
Bitcoin
66,408 $

„A legoptimistább számítások szerint sincs elég védőoltás”

A koronavírus elleni védőoltás fejlesztése több szempontból is egy rendkívül komplex feladat, ezen túl viszont annak szétosztása is nagy fejtörést okozhat. A tendenciák alapján azt látjuk, amitől számos szervezet tart, hogy a gazdag országok kapják meg először.

Egészség/Életmód

Nagy Noel

Szerkesztő

A koronavírus elleni védőoltás fejlesztése több szempontból is egy rendkívül komplex feladat, ezen túl viszont annak szétosztása is nagy fejtörést okozhat. A tendenciák alapján azt látjuk, amitől számos szervezet tart, hogy a gazdag országok kapják meg először.

Ha összesítjük az eddigi adatokat, a gazdagabbnak tekinthető országok már több mint egy milliárd adag koronavírus elleni védőoltást biztosítottak maguknak, különböző előzetes megállapodásokon keresztül, míg a világ több részein, a legszegényebb régiókban még egy darab sincsen biztosítva, gerjesztve az aggodalmakat. Soron kívül Kósa Lajos: Magyar Péternek nem tüntetnie kellene, hanem virágot vennie a volt feleségének

Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia például nem rég kötött megállapodást a Sanofi és GlaxoSmithKline vakcinafejlesztőkkel, Japán a Pfizerrel állapodott meg, valamint az Európai Unió és agresszívan próbál meg magának nagyszámú dózist biztosítani. Egyes nemzetközi szervezetek azt ígérték, megfizethető lesz mindenki számára, viszont nehéz lesz a Föld 7.8 milliárd lakosának igényeit kielégíteni.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/a-vilag-folyamatosan-halad-a-vakcina-nacionalizmus-iranyaba/

Egy londoni elemzőcég, az Airfinity összesítése szerint az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, az Európai Unió és Japán eddig 1.3 milliárd dózisnyi potenciális koronavírus-védőoltást biztosított magának, és ha a még nem véglegesített üzletek is véglegessé válnak, további 1.5 milliárd adag kerülhet az említett entitások készletébe.

Rasmus Bech Hansen, az Airfinity vezérigazgatója szerint az a probléma, hogy még akkor is, ha a tudomány előrehaladást a legoptimistább szemüvegen keresztül próbáljuk nézni, egyszerűen nincs elég vakcina a világ legtöbb pontjára. Azt is hozzáteszi, nagyon fontos figyelembe venni azt a tény, hogy a vakcinalizáláshoz két dózis kell, és itt egy-egy dózisokról születnek megállapodások.

Vannak bizonyos fejlesztők, például az AstraZeneca, a Pfizer-BioNTech együttműködés, vagy a Moderna, amelyek már a kísérleteik végénél járnak, ami azt jelentheti, hogy a közeljövőben már hatékony vakcinájuk lehet. A jóváhagyásuk azonban nem ilyen egyszerű, még több hónapba telhet, mire ténylegesen használatra készek lesznek a védőoltások.

Az Airfinity jóslatai szerint viszont az a helyzet, hogy 2022 első negyedévéig még csak az egymilliárdot sem érheti el a vakcinákból elérhető dózisoknak a száma. Ennek kapcsán többen érzékelték a problémát, és már több gyártó is mással együttműködve megkezdte a gyártási kapacitásának bővítését, hogy ki tudják elégíteni a globális igényt.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/sikerrel-zarult-az-egyik-ausztral-koronavirus-vakcina-tesztelesenek-elso-fazisa/

Szentkirályi Alexandra szerint a BKK-BKV csoport munkatársainak is járna országbérlet

Noha arról nem tett említést, hogy programja része lenne a téma, azt mondja, "nem helyes, hogy Budapest főpolgármestere nemtörődömség miatt elfeledkezne 15 ezer emberről".