Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,53 Ft
Euró
393,77 Ft
Font
457,11 Ft
Bitcoin
64,270 $

5 alapbetegség, ami halálos is lehet koronavírus-fertőzés esetén (frissítve)

Az egész világon újabb magasságokban jár a koronavírus-járvány, hiszen már több mint 25,4 millió emberről bizonyosodott be, hogy átesett a COVID-19 fertőzésen.

Egészség/Életmód

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

Az egész világon újabb magasságokban jár a koronavírus-járvány, hiszen már több mint 29 millió emberről bizonyosodott be, hogy átesett a COVID-19 fertőzésen.

Igaz, hogy eddig már 930 ezren estek áldozatául a rettegett betegségnek, az Amerikai Járványügyi és Járványmegelőzési Központ (CDC) legfrissebb adatai szerint a fertőzöttek mintegy 94%-ánál a háttérben meghúzódó rendellenességek a felelősek a halálért, nem pedig közvetlenül a koronavírus. Soron kívül Egyre több balatoni település vezeti be a fizetős parkolást

Ez nem jelenti azt, hogy a COVID-19 önmagában ne lenne veszélyes, csupán arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy fokozottabban kellene ügyelniük a meglévő alapbetegségben szenvedő személyeknek arra, hogy kivédjék a kórokozó támadásait, ugyanis a tünetek súlyosbodásának és magának az elhalálozásnak is nagyobb a kockázata náluk, mint ahogyan az életkor szintén meghatározó tényező lehet.

Az emberi immunrendszer bármilyen vírus hatására legyengülhet, vakcina hiányában pedig ez a folyamat sokkal komolyabbá válhat, ezért nem árt, ha betartjuk a közösségi távolságtartással és a maszkviseléssel kapcsolatos szabályokat.

Hogy pontosan milyen alapbetegségei voltak az elhunyt pácienseknek? A következő listánkból kiderül.

Tüdőgyulladás

A koronavírussal kapcsolatos halálokok vezető helyén a meghúzódó pneumónia szerepelt, amely során az élethez nélkülözhetetlen tüdő mindkét lebenye megtelítődhet folyadékkal, később begyulladhatnak, és súlyos légszomj kialakulásához vezethetnek.

Néhányan szinte képtelenek megfelelő mennyiségű levegőhöz jutni, ezért oxigénmaszkos, valamint rosszabb esetben lélegeztetőgépes kezelésre szorulnak. A tüdőkben lévő hörgőcskék teljesen felfúvódhatnak vízzel és egyéb anyagokkal, így elzárhatják az oxigén útját.

Influenza

Azok a páciensek, akik először az influenza vírusát kapták el, sokkal nehezebben viselték a COVID-19 fertőzést. Nem véletlen, hogy az Egészségügyi Világszervezet is arra szólította fel az idősebbeket és a kockázati csoportba tartozó egyéneket, oltassák be magukat influenza ellen, mivel a két kórokozó együttes támadása akár halálos következményekkel járhat.

A világon először az amerikai Massachusetts államban tették kötelezővé gyermekek részére is az influenzaoltást, megcélozva ezzel az idősebb korosztály megvédését az esetleges dupla fertőzésektől.

Légzési elégtelenség

A koronavírus önmagában egy légzőrendszert érintő kórokozó, így nem csoda, hogy azok, akik alapvetően légzési elégtelenségben szenvednek, sokkal nagyobb eséllyel halhatnak bele az esetleges fertőzésbe.

Amikor a Sars-CoV-2 vírus belép a szervezetbe, az immunrendszer minden erejével azon dolgozik, hogy eltávolítsa a betolakodót, így viszont más mikroorganizmusok könnyebben felszaporodhatnak, a baktériumok akár szuperfertőzést is kialakíthatnak, ami fatális szövődménynek számít.

Magasvérnyomás-betegség

Ha hosszú évekig, sokszor évtizedekig magas a vérnyomásunk, azzal nemcsak az ereink szűkülhetnek, hanem a szívünknek is sokkal nagyobb ütemben kell dolgoznia, ezáltal a szívizmok elvékonyodhatnak, legrosszabb esetben szívelégtelenség vagy infarktus alakulhat ki.

A koronavírus-fertőzés az egész szervezetre kihat, megemeli a pulzust és a vérnyomást, ezért halmozott veszélyt jelenthet azokra, akiknél diagnosztizálták ezt a kóros elváltozást.

Cukorbetegség

A 2-es típusú diabétesz bizonyítottan növeli a COVID-19 fertőzés kockázatát, az 1-es típusú cukorbetegség pedig a koronavírusban való elhalálozás rizikóját is megemelheti, mindehhez társulhat az elhízás plusz faktorként, ami gyengítheti a szervezet immunválaszát.

Ha cukorbetegségben szenvedünk, írassunk ki magunknak megfelelő mennyiségű gyógyszert és inzulint, napi szinten kövessük nyomon a vércukorszintünket; ha bármiféle koronavírus-gyanús tünetet észlelünk magunkon, azonnal keressük fel a kezelőorvosunkat és tájékoztassuk őt a helyzetről.


Ne hagyd ki:

https://liner.hu/mutatjuk-milyen-sorrendben-jelentkeznek-a-koronavirus-tunetei-56673257/

Meghalt a férfi, aki felgyújtotta magát Trump tárgyalása alatt

Nem tudták megmenteni azt a férfit, aki felgyújtotta magát a nyílt utcán a bíróság előtt, miközben odabent Donald Trump ügyét tárgyalták.