Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,94 Ft
Euró
394,20 Ft
Font
458,74 Ft
Bitcoin
64,528 $

41 millió ember vesztheti el a munkáját Latin-Amerikában és a Karib-térségben

A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) szerdán nyilvánosságra hozott jelentésében végzett kalkulációk szerint akár 41 millió ember válhat munkanélkülivé Latin-Amerikában és a Karib-térségben a koronavírus-járvány miatt.

Egészség/Életmód

Nagy Noel

Szerkesztő

A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) szerdán nyilvánosságra hozott jelentésében végzett kalkulációk szerint akár 41 millió ember válhat munkanélkülivé Latin-Amerikában és a Karib-térségben a koronavírus-járvány miatt.

A jelentésben kiemelik, hogy a munkanélküliségi ráta valamennyi helyen 4 és 5 százalékpont közötti értékkel nőhet, így a munkanélküliség történelmi rekordot jelentő 41 millió embert érinthet az említett régiókban. Ha a krízis rosszabbodik, vele együtt a munkanélküliség is, melynek egyenes következménye lesz az eddig is meglévő társadalmi egyenlőtlenségek mélyülése. Soron kívül Mezőgazdasági gépbe szorult egy világháborús gránát Borsod megyében

Az ILO adatai szerint mielőtt beütött volna a pandémia, már rendkívül súlyos volt a helyzet, mivel Latin-Amerika és a Karib-térsége munkanélküliségi rátája 8.1%-on állt, ami a számok nyelvére lefordítva 26 millió munkanélküli embert jelent, a 2019-es év végi adatok alapján.

https://liner.hu/tortenelme-egyik-legnehezebb-even-van-tul-iran/

A jelentés során a Világbank és az IMF által készített, a két régióra vonatkozó gazdasági jóslatokat vették alapul: az előbbi 7.2%-os visszaesést jósol a gazdasági növekedésben, amivel 12.3%-ra nőne a munkanélküliségi arány, míg az utóbbi 9.4%-os zsugorodással kalkulál, így annak 13%-os munkanélküliség lenne az eredménye.

Számos gazdasági szektor veszélybe sodródott a járvány miatt, ami a térségben is súlyos veszteségeket okozhat. A térség dolgozóinak 40%-a ilyen magas kockázati kategóriába tartozó szektorokban dolgozik, mint a vendéglátás, az élelmezés, a kisvállalkozások és a kétkezi munka.

A jelentésben kiemelik, hogy a két térségben élő dolgozók 60%-a szenvedett el számottevő veszteségeket a járvány miatt, mind a munkalehetőségek, munkaórák és fizetés terén. A tendencia súlyos, így ha realizálódik az ILO jóslata, rendkívül mély válsággal nézhet szembe az eddig is ezer sebből vérző régió.

https://liner.hu/peldatlan-csapast-mert-a-brit-gazdasagra-a-koronavirus/