Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,20 Ft
Euró
393,18 Ft
Font
460,26 Ft
Bitcoin
70,282 $

2.3 millió forint értékű kompenzációt kapott egy nő házimunkáért

Történelmi ítéletet hozott egy kínai bíróság, ugyanis egy válóper során elrendelte a volt férjnek, hogy az ötéves házasságuk alatt a felesége által elvégzett házimunkáért cserébe 2.3 millió forintnak megfelelő jüant kell kártérítésként fizetni.

Szabadka, 2016. június 20. Egy migráns ruhákat tereget a teljes kapacitással mûködõ szabadkai befogadóállomáson 2016. június 20-án. Megközelítõleg 200 migráns tartózkodik itt rövidebb ideig, amíg tovább nem indulnak az Európai Unióba. Akiknek nem jut hely az épületekben, azoknak sátrakat biztosítanak. MTI Fotó: Molnár Edvárd
Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Nemrégiben fogadtak el Kínában egy polgári törvénykönyv módosítást, mely szerint bárki, aki a gyermek vagy az idős szülők gondozását elsődlegesen végezete, valamint a fizetetlen házimunka nagy részét is intézte, kompenzációt kérhet a volt házastársától.

Ennek az értékében elsődlegesen meg kell állapodnia a válófélben lévő házastársaknak, amennyiben viszont ez nem sikerül, a bíróság ítéletével pótolja ezt a megállapodást – írja a The Guardian. Ennek megfelelően rögtön meg is jött az egyik első ítélet, melyben kimondták: mivel a férj nem vette ki eléggé a részét a házimunkából, ezért 2.3 millió forintnak megfelelő jüant kell fizetnie. Soron kívül A húsvét az egyik legjobb alkalom a kisállattartással járó felelősség megtanítására

A pekingi bíróság előtt a volt feleség elárulta, ő foglalkozott elsődlegesen a gyermekekkel, miközben férje munkában volt. Hozzátette: nem volt hajlandó részt venni szinte semmilyen házimunkában, és nem is érdekelte igazán az egész helyzet.

A páros még 2015-ben házasodott össze, ám megromlott a viszonyuk, ezért három évvel később különköltöztek. Végül a férj adta be a válókeresetet, melybe a feleség, akit csak Wangnak hívott a média, először hezitálva, de beleegyezett.

A válóper során vagyonmegosztást és pénzügyi kompenzációt kért, valamint az 50 000 jüanról szóló házimunka-kompenzációt. A bíróság pedig a javára ítélt az ügyben, ugyanis mindent megkapott, ezen felül a gyermekük felügyeleti jogát és gyermektartást is.

Az ítélet azért is jelentős, mert Kínában úgy tartják, hogy a polgári törvénykönyv hatályba lépése óta ez az első ítélet, ami megfelelő, pénzben is kifejezethető értéket rendel a házimunkához. Nemcsak Kínának, hanem a világ többi részének is érdekes precedens lehet, ami még akár kontinensünkön is jogalkotást inspirálhat.