Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,38 Ft
Euró
393,57 Ft
Font
460,35 Ft
Bitcoin
70,199 $

13 millió dollárnyi elefántcsontot semmisítettek meg: naponta 100 állatot mészárolnak le

Szinte lehetetlen megállítani az elefántcsont-kereskedelmet, de időről időre hatalmas fogásokat visznek véghez az illetékes hatóságok.

Külföld

A T-800-as

Szerkesztő

Szinte lehetetlen megállítani az elefántcsont-kereskedelmet, de időről időre hatalmas fogásokat visznek véghez az illetékes hatóságok.

Hosszú évtizedek óta vadásszák az elefántokat a szarvuk, a húsuk és a testrészeik miatt. Sok millió állatot gyilkoltak meg az illegális kereskedelem részeként, amire sajnálatos módon még mindig van kereslet. Sokszor borzalmas kínokat élnek át az állatok, amikor félholtan vágják le a szarvaikat, vagy a testrészeiket. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

Emiatt akár a kihalás szélére is juthatnak, de még mindig vannak, akik minden erejükkel azért harcolnak, hogy mindezt megakadályozzák. Az elefántok világnapján Szingapúrban egy nagyon fontos eseményt tartottak.

Egy 9 tonnás fogást semmisítettek meg, ami 300 elefántból származik. Ezzel a helyiek erősen jelezték, hogy folytatják a küzdelmet az illegális vadon élő állatok kereskedelme ellen, mely minden nap áldozatokat követel. Számolt be a hírről és a részletekről a South China Morning Post.

Szingapúrban kedden tartották meg ezt a nagyon fontos napot, aminek az ideje alatt bezúzták a 9 tonnányi elefántcsontot, melyből már senki sem csinálhat pénzt. Tavaly a hatóságok egy 8.8 tonnás mennyiséget foglaltak le, ami közel 300 afrikai elefántot jelent.

Ezzel a tettel megakadályozták, hogy a lefoglalt csontok esetlegesen újra kikerüljenek az illegális piacokra. A fogás bezúzásával globális szinten is meg tudták zavarni az illegális kereskedelmet, melynek résztvevői közül páran különösen kegyetlenek.

Becslések szerint minden egyes nap 100 afrikai elefántot ölnek meg a csontjáért, a húsáért és egyéb testrészeiért, amiket az orvvadászok keresnek. A szakemberek becslése szerint már csak 400 ezer példány maradt fent, és ha az így folytatódik tovább, a helyzet eléri azt a kritikus szintet, ami visszafordíthatatlanná válhat.

Az elefántcsont iránti kereslet jelentős része Ázsiából származik, ahol dísztárgyakat csinálnak belőlük. Hiába a szigorú korlátozások, még mindig virágzik ez a kegyetlen és embertelen kereskedelem. Szingapúr tavaly azt mondta, hogy szeptembertől megtiltja az elefántcsont belföldi kereskedelmét.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/kiderult-hogy-mekkora-krater-keletkezett-a-katasztrofalis-bejruti-robbanasban/